Blog

Zastosowanie technologii prefabrykacji w instalacjach przeciwpożarowych


Prefabrykacja powszechnie kojarzona jest z systemami budownictwa publicznego, przemysłowego, a także mieszkaniowego. Technologia prefabrykacji znajduje zastosowanie nie tylko przy wznoszeniu konstrukcji budowlanych, ale i wykonywaniu elementów wyposażenia obiektów.

 

Jest to jeden z najlepszych sposobów na znaczące przyspieszenie prac, uniezależnienie się od czynników zewnętrznych, jak np. niesprzyjające warunki pogodowe, podniesienie jakości elementów i precyzji wymiarowej. Przeniesienie znacznej części procesu technologicznego do zakładów prefabrykacji to szereg korzyści, które są coraz częściej wykorzystywane w różnych obszarach. Prefabrykacja znajduje zastosowanie między innymi w instalacjach przeciwpożarowych.

 

Jak powstają prefabrykowane instalacje przeciwpożarowe?

 

Instalacje przeciwpożarowe mają na celu wykryć zarzewie ognia, a następnie zminimalizować skutki pożaru. Systemy ppoż. spełniają istotną funkcję w ramach działań z zakresu ochrony ludzi i mienia. Mogą być stosunkowo proste, ale w wielu przypadkach mamy do czynienia z zaawansowanymi instalacjami, których skuteczność działania zależy od precyzji wykonania i niezawodności późniejszego montażu. Każda taka realizacja wymaga solidnej wiedzy technicznej, przestrzegania norm prawnych i wymogów bezpieczeństwa oraz gruntownej znajomości specyfiki zarówno samej instalacji, jak i specyfiki obiektu.

 

Prefabrykacja jest rozwiązaniem, które pozwala kompleksowo spełnić wszystkie opisane wyżej wymagania. Nasza firma specjalizuje się w prefabrykacji instalacji przeciwpożarowych. Większość prac z tego zakresu odbywa się w naszym zakładzie produkcyjnym, gdzie dokonywany jest skrupulatny montaż oraz bardzo dokładne, wielokrotne testowanie i sprawdzanie przygotowywanych systemów. Tutaj również prowadzimy wszystkie prace serwisowe i konserwacyjne. U klienta, czyli na miejscu, gdzie instalacja przeciwpożarowa ma być docelowo stosowana, wykonywany jest wyłącznie finalny montaż precyzyjnie wykonanego i dokładnie przebadanego pod kątem skuteczności i niezawodności działania systemu. Większość prac odbywa się w naszym zakładzie, dlatego też czas spędzony na miejscu docelowym jest stosunkowo krótki, co również bywa korzystne dla samego inwestora.

Wróć

© Copyright 2021 killfire.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności